Ekonomi

Zengin Olmak İstiyorum

Zengin olmak istiyorum ama güvenli bir şekilde zengin olmak mümkün mü? Doğru yoldan çok para kazanıp zengin olmak istiyorum. Nasıl zengin olabilirim?

Zengin olmak için birden fazla yöntem vardır. Bu yöntemler güvenli olacağı gibi riskli de olabilir.

Bazı insanlar parayla saadet olmayacağını söyleyerek zengin olmanın gereksiz bir şey olduğunu söyler. Bu insanlar zengin olamayacaklarına inanmış olduklarından bu lafları ettiğini düşünülür. Oysa her insan doğru tekniklerle ve aklını kullanarak istediği yaşama kavuşabilir.

Nasıl Zengin Olabilirim?

Siyah bir takım elbise giyip, sabah 9-akşam 6 saatleri arasında çalışıp, akşamları eşinizle romantik yemekler yiyebileceğiniz bir işte çalışmak hayal olmak için bile biraz fazla. Filmlerde gördüğünüz bu insanların iş hayatları yalnızca filmlerde görebileceğiniz cinsten. Zengin olmak için birçok şeyden fedakarlık etmeniz gerekebilir. Örneğin; tüm hayatınızı işinize adadığınız için bir aile kurma fırsatı yakalayamamış olabilirsiniz. Derler ya, “Atı veren Allah meydanı vermiyor, meydanı veren Allah atı vermiyor.” Maalesef ki hayat bize her istediğimizi bir arada altın tepside sunmuyor.

Zengin olmak için; uzun saatler çalışmanız, hayatınızın 4/3’ünü hatta bazen tümünü işinize ayırmanız gerekebilir. Başarıyla bir yerlere gelmiş insanlar, zamanında çok çaba sarf etmiş insanlardır.

Zengin Olmak İçin 20 Altın Kural

Zengin olmak için öncelikle aklınızı kullanmanız gerekmektedir. Zeki insanlar doğru planlar yapar ve doğru sonuçlar alırlar. Yaratıcı olmak da zengin olmak için olmazsa olmaz bir özelliktir.

 1. Ne yapmayı sevdiğinizi ve bunu 10 yıl boyunca yapıp yapamayacağınızı da düşünün. Başta size para kazandırmıyor bile olsa bunu yapmaya devam edin
 2. Gerçekçi olun
 3. Değerlerinizin ne olduğunu bilin ve onlara göre yaşayın
 4. İş ile hayatı ayırmak yerine onları birleştirmeye çalışın
 5. Gerçek arkadaşlıklar kurun
 6. Parayı veya statünüzü değil, mutluluğunuzu artırmaya çalışın
 7. Başarı tanımınızı yapın
 8. Redddilmeye hazır olun
 9. Başarınızı ve zenginliğinizi paylaşın
 10. Başarılı insanlar, başarısızların yapmak istemediklerini yapanlardır
 11. Değer ve etik her şeyden önce gelmeli
 12. Asla yalan söylemeyin, para çalmayın ve kandırmayın
 13. Kötü insanlarla yapılan işin de hep kötü olacağını unutmayın
 14. Hep daha iyisini arayın. Daha iyisine ulaşmak için yaptığınız bir işi bitirme konusunda kararlı olun
 15. Çalışanlarınıza değer verin, onlarla iyi geçinin
 16. Gerçek soğuk ve zordur ama umut yolundaki ilk aşamadır
 17. Para için çalışmayın. O iş için kalbiniz atıyorsa yapın
 18. İyi biri olursanız bu hep iyi bir sonuç olarak size geri döner
 19. Kendinize karşı her konuda dürüst olun. Bu da sizi güvenilir kılar
 20. Risk alın

1 Gecede Zengin Olmak Mümkün mü?

Çalışarak kendi servetini yapan herhangi bir milyonere “1 gecede zengin olmak mümkün mü?” diye sorduğunuzda size bunun pek mümkün olmadığını ve kendisinin de yavaş yavaş zengin olduğunu söyleyecektir. Zengin olmak ruhsal bir durumdur ve düşünce tarzıdır. Belirli becerilerin, harcama ve tasarruf etme alışkanlıklarının kombinasyonudur. Zengin insanlar aşırı yatırım yapmazlar, gereksiz şeyler alarak paralarını asla helak etmezler ve nasıl para biriktireceklerini çok iyi bilirler. Sonuç olarak net servetiniz zamanla arttıkça zengin olursunuz. Net servet sahip olduğunuz para ve varlıktır. Asla kazandığınızdan fazlasını harcamayın. Kazancınızın en az %20’sinden tasarruf etseniz bile bir gün milyoner olabilirsiniz.

Zengin Olmak İçin Yatırım Yapın

Babadan şanslı olanları ilgilendiren bu yöntemimizde, paranızı doğru kullanarak nasıl paradan para kazanabileceğinizden bahsedeceğiz. Bilindik markaların kağıtlarını (hisselerinin bir kısmını) alabilir, kara ortak olabilirsiniz. Borsa oynayabilir, hummalı bir çalışmanın sonucunda büyük paralar elde edebilirsiniz. Bankaya paranızı yatırıp, yıllar içerisinde alacağınız faizlerle paranıza para katabilirsiniz.

Kendi İşinizin Patronu Olun

Sizde yıllardır başkasının yanında çalışıp patronunuzu zengin etmekten sıkılmadınız mı? Neden aynı işi kendiniz yapıp tüm karı kendi cebinize koymuyorsunuz? Kendi işinizin patronu olmak için illa yüksek meblağlarda paraya ihtiyacınız yok. Mesela bir internet sitesi kurabilir, sitenize reklamlar alabilir, reklam gelirleriyle para kazanabilirsiniz. Tabi bu söylediğim öyle basit olmuyor ama her işin kendine has bazı zorlukları var.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu