Gündem

“Tinder’da Eşleşme Olmuyor” Diyenler İçin Muhteşem İpuçları

Dünyanın en popüler arkadaşlık uygulamalarından biri olan Tinder'da kimseyle eşleşemiyor musunuz? Tinder'da eşleşme ipuçları yazımızı inceleyin.

Eğer Tinder kullanıyor ve istediğiniz kadar eşleşme olmuyorsa hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz. Neyse ki, profilinizin cazibesini artırmanın ve daha fazla kişinin sizi doğru yönde kaydırmasını sağlamanın birkaç yolu var. Profilinizi tanıtmak için ek adımlar atarak, yazılı profilinizi değiştirerek ve doğru resimleri seçerek daha fazla eşleşme elde edebilirsiniz.

Daha Geniş Alanda Arama Yapın

Eşleşmeler için daha geniş bir alanda arama yapın. Genel olarak, Tinder ayarları büyük şehirlerde yaşayan ve aynı mahalle veya topluluktaki insanlarla tanışmak isteyen kişilere göre uyarlanmıştır. Eşleşme yapmak istediğiniz coğrafi alanı genişleterek, muhtemelen daha fazla eşleşme elde edersiniz.
İPhone veya Android’inizde Tinder’ı açın.
Sol üst köşedeki profil simgesine dokunun.
AYARLAR’a dokunun
“Maksimum Mesafe” kaydırıcısını sağa kaydırın.

Tinder’da Yaş Aralığınızı Genişletin

Daha geniş bir yaş aralığı, daha fazla olası eşleşme açacaktır. Profilinizi telefonunuzda açıp Ayarlar’a dokunup en sağdaki “Yaş Aralığı” kaydırıcısını sağa kaydırarak yaş aralığınızı genişletebilirsiniz.

Örneğin, başlangıçta 25 ila 30 yaş arası yaptıysanız, bu aralığı 20 ila 35’e genişletin. Sizden daha genç veya daha yaşlı insanlarla çok ortak noktalarınız olduğunu görebilirsiniz. Konfor aralığınızı düşünün. Örneğin, 25 yaşındaysanız, 7 yaş küçük veya 7 yaş büyük biriyle çıkmaktan rahat olur musunuz? 14 yıllık bir aralık size birçok eşleşme sağlayabilir.

Super Like Kullanın

Ücretsiz olarak günde bir taneyle sınırlı olan “Super Like” özelliğini verimli kullanın. Bir profili yukarı kaydırarak veya ekranın altındaki mavi yıldız simgesine dokunarak bu özelliği kullanın. Tinder ayarlarınızda Tinder Plus’a kaydolarak belli bir ücret karşılığı günde 5 Super Like gönderebilirsiniz.

Tinder Boost

Profilinizi geçici olarak listenin üst kısmına koymak için bir ücret ödemenizi sağlayan bir hizmet olan Tinder Boost, Tinder Plus kullanıcıları için ayda bir kez ücretsiz olarak kullanılabilir; Daha fazla ücret ödeyerek daha fazla kişiye ulaşma şansınız da vardır.

Tinder Boost, profilinizi bir seferde 30 dakika boyunca yukarı taşır. Tinder açıklamasına göre Boost profilinizin 10 kata kadar daha fazla görüntülenmesini sağlayabilir.

Düşük Tinder aktivitesi dönemlerinde Tinder Boost kullanmaktan kaçının (örneğin, bir iş gününde saat 14:00’te kullanmayın).

Tinder Gold

Tinder Gold’a kaydolmayı düşünebilirsiniz. Tinder Gold, yukarıda listelenen tüm profil yükseltme özelliklerini içerir, ancak birileri doğrudan sizi beğendiğinde sizi uyarır ve daha sonra karşılaşmak için beklemek yerine hemen onlarla eşleşmeyi kolaylaştırır.

Tinder genellikle potansiyel eşleşmelerle ilgili kısa ilgi alanlarını teşvik ettiğinden, bu özellik ilgisini kaybetmelerini önlemek için biriyle hızlı bir şekilde eşleşmenize yardımcı olabilir.

Tinder Gold’un fiyatı ülkelere göre değişmektedir.

Yazılı Tinder Profilinizi Daha Çekici Hale Getirin

İyi bir slogan hazırlayın. İyi bir slogan bazen sizinle eşleşmeyebilecek kişilerin ilgisini çekebilir. Benzersiz, düşünceli veya ilginç bir slogan hazırlayarak sizi pas geçecek insanlara cazip gelebilirsiniz.

Kim olduğunuz ve neyi sevdiğiniz konusunda dürüst olun ve ilginç olabilecek bazı ayrıntılar ekleyin. Her şeyi bir satırda özetlemeye çalışın. Dürüst olun, aşırı cinsel tanımlardan kaçının.

Tinder Profilinizi Tamamen Doldurun

Profilinizi tam olarak doldurarak, potansiyel eşleşmelere sizi değerlendirmek için ihtiyaç duydukları minimum miktarda bilgi vereceksiniz. Aynı zamanda, Tinder eksik profilleri kaydırma listesinin en altına kadar düşürebilir.
Bunu kullanıcılara kim olduğunuz hakkında bir fikir vermek için bir fırsat olarak kullanın. Örneğin, hafta sonu hayvan barınaklarında gönüllü olursanız ve yaz aylarında bir rafting rehberi olarak çalışırsanız, insanları bilgilendirin.

Eğitim kısmını doldurduğunuzdan emin olun. Harvard Business School’dan dereceniz olmasa bile bu önemlidir. İnsanlara – ve Tinder’a – deneyimlerinizi hissettirir.

Gerekirse metninizi azaltın. Biyografinizde herhangi bir bilgi olmaması size zarar vermez, çok fazla metne sahip olmak da size zarar verebilir.

Tinder 500 kelimelik bir sınıra sahiptir. Bu sınırın altına girmeye çalışın. 100 ila 300 kelime arasındaki herhangi bir metin idealdir.

Kendinizi tanımlamak ve başkalarına kim olduğunuz hakkında bir fikir vermek için yalnızca ihtiyacınız olduğu kadar kelime kullanın. Kendinizi tanımlamanız “Sanat, klasik müzik ve dış mekanlardan hoşlanan biri” kadar basit olabilir.

Uzun kelimelerden ya da sözcüklerden kaçının.

Çok fazla paylaşmaktan kaçının. Kişiliğiniz hakkında bilgi vermek yararlı olsa da, çok fazla bilgi paylaşırsanız muhtemelen eşleşmeleri kaybedersiniz. Sonuçta, hiç tanışmadığınız insanlarla eşleşmeye çalıştığınızda genellikle daha azı daha iyidir.

Önceki ilişkiler hakkında bir şey yazmaktan kaçının. Örneğin, “Kötü bir boşanmadan sonra aşkı arıyorum” demeyin.
Hiçbir şekilde olumsuz olmamayı deneyin. Örneğin, “Buluşma sahnesi zor olduğu için Tinder’dayim” yazmayın.

Profiliniz için metni yeniden yazarken, kendiniz veya başarılarınız hakkında övünüyormuş gibi görünmediğinizden emin olun. Sonuçta, güven ve tevazuyu dengelemek için dikkatlice yazmanız gerekir.

Maddi durumunuz iyiyse bunu insanların gözüne sokmayın.

Çok iyi eğitim almışsanız, süper zeki birine ihtiyacınız olduğunu söylemeyin. Bunun yerine, kendi duyarlılıklarınızı karşılamak için nasıl esprili bir arkadaşa ihtiyacınız olduğunu yazın.

Tinder Profilinize Mizahi İçerikler Ekleyin

Mizah, olası eşleşmeleri kolaylaştırmak ve insanların sizi doğru yönde kaydırması için mükemmel bir araçtır. Profilinizde mizah kullanarak, onu gören insanlara kim olduğunuz hakkında daha iyi bir fikir vereceksiniz. Onları gülümsetebilirsiniz.

Genel olarak kendinden emin biriysen, kendin hakkında bir şaka ekleyebilirsin. Örneğin, uzun boyluysanız, “buradaki” havanın nasıl daha soğuk olduğu hakkında yorum yapın.

Mizahınızın doğru olduğundan emin olun. Köpeklerle ilgili şakalarınızın gerçekten komik olduğunu düşünürken, diğerlerine itici gelebilir. Bunu önlemek için, göndermeden önce arkadaşlarınızın şakalarınızı gözden geçirmesini isteyin.

Irk, etnik köken, din veya politika konusunda şakalardan kaçının.

Tinder Profili İçin Doğru Fotoğrafları Seçme

Kaliteli fotoğraflar seçin. Eşleşmeleri kaybetmenin en iyi yollarından biri, düşük kaliteli fotoğraflar yüklemektir. Bu nedenle, sizi çekici bir kişi olarak çerçeveleyen koşullar altında net ve sizi tam gösteren fotoğrafları seçtiğinizden emin olun.

Siyah beyaz herkese daha iyi görünüyor. İlk bir veya iki fotoğrafınız için siyah beyaz fotoğraflar kullanmayı deneyin.

Ultra yüksek çözünürlüklü fotoğraflar gönderirken dikkatli olun, çünkü cilt kusurlarını ve insanları uzaklaştıracak diğer sorunları yakalayabilirler.

Ucuz web kameralarıyla çekilmiş hiçbir fotoğrafı yüklemeyin.
Bulanık fotoğraflardan veya aynalarda çekilen fotoğraflardan kaçının.
İyi ve güzel ışıklarla çekilen fotoğraflara odaklanın. Örneğin, floresan ışık altında çekilen fotoğraflardan uzak durun.
Kullanılabilir hale getirdiğiniz fotoğraf sayısını azaltın. Tinder’a yüklediğiniz fotoğraf sayısı, aldığınız eşleşme sayısı ile doğrudan ilişkilidir.
İki ile altı arasında fotoğraf yükleyin.
Bir evcil hayvanın fotoğrafını eklemeniz gerekiyorsa, köpekler diğer hayvanlardan daha fazla eşleşme elde etmenize yardımcı olabilir.
Fotoğraflarınızı bebek veya çocuk olarak yüklemekten kaçının.

Çekici bir yüz fotoğrafı ana fotoğrafınız olarak hizmet etmelidir. İzleyicilere ideal koşullarda neye benzediğiniz hakkında bir fikir verecektir. Potansiyel eşleşmeler sizi kaydırmadan önce tam yüzünüzü net bir şekilde görmek isteyeceğinden bu önemlidir.

Yüzünüzün resimlerinizde açıkça göründüğünden emin olun.

Yüzünüzü gizlemek en kötü fikirdir.

En iyi özelliklerinizi vurgulayın. Çalışmalar, erkeklerin en düzenli olarak daha büyük gözleri ve dudakları olan kadınları seçerken, kadınların sakalı ve erkeksi özellikleri olan erkekleri seçtiğini göstermektedir.

Şehrinizin veya kasabanızın güzel bir bölümünde sokak ışıklarının altında dolaşan bir fotoğrafınızı kullanmayı düşünün.
Yalnız kaldığınız fotoğrafları seçin. Değer verdiğiniz diğer kullanıcılarla fotoğraflarınızı yüklemek iyi bir fikir gibi görünse de, potansiyel eşleşmeleri kaybedebilirsiniz.

Çocuklarla kendi resimlerinizi yayınlamayın.

İlla kalabalık bir fotoğraf kullanmak istiyorsanız bu son fotoğrafınız olsun.

Tinder Profil Fotoğraflarınızda Beden Dilini Koruyun

Pozitif beden dili, Tinder’da daha fazla eşleşme elde etmenin anahtarıdır. Olumlu beden dili sizi daha çekici göstermekle kalmaz, aynı zamanda insanların sizi samimi ve sevimli bir insan olarak görmelerini sağlar.

Eşleşme almıyorsanız fotoğraflarınızı değiştirin. Döndürerek veya yeni fotoğraflar kullanarak, hangi fotoğrafların işe yarayıp hangilerinin işe yaramadığı hakkında bir fikir edinirsiniz.

Gerekirse yeni fotoğraflar çekin. Örneğin, bir arkadaşınızın sizi bir saat boyunca takip etmesini ve fotoğraf çekmesini sağlayın. Sonra onları deneyin ve hangilerinin işe yaradığını görün.

Arkadaşlarınıza hangi fotoğrafların en iyi olduğunu düşündüklerini sorun. Aslında, Tinder’da başarılı olan diğer kişilere sizin için hangi fotoğrafların işe yarayacağını sorabilirsiniz.

Profesyonel olarak çekilmiş bir fotoğraf veya solo portre çekiyorsanız, bunlar genellikle mükemmel bir seçimdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu