Spor

Su Balonu Savaşı Nasıl Kazanılır?

Son dönemlerin en popüler aktivitelerinden su balonu savaşını sadece eğlenmek için değil, hırsla kazanmak için oynuyorsanız, içeriğimiz tam size göre.

Su balonu savaşları eğlenceli olabilir ama düşündüğünüzden daha fazla beceri ister. Ne yaptığınızı bilmiyorsanız muhtemelen oyunu sırılsıklam olarak terk edeceksiniz. Gelen balonlardan nasıl kaçınacağınızı, çevrenizi avantajınıza kullanarak rakiplerinizi nasıl avlayacağınızı öğrenerek savaşları kazanabilirsiniz.

Hareketli bir hedef olun. Eğer hareket halinde iseniz rakibinizin sizi vurması önemli ölçüde daha zor olacak. Oyun boyunca sürekli hareket halinde kalmaya çalışmalısınız. Sizi hedefleyen kişinin zorluğunu en üst düzeye çıkarmak için ileri-geri yerine yan yana hareket edin.

Öngörülebilir hareketlerden kaçının

Kaçamak manevralarınız aynı mesafe boyunca veya aynı yönlerde tekrar tekrar hareket etmeyi içeriyorsa, tahmin edilebilir hale gelirsiniz. Mümkün olduğunca karıştırmaya çalışın.

Siper alın

En iyi su balonu savaş parkurlarında siper olarak kullanabileceğiniz bazı engeller bulunur. Balonları bir şeyin arkasından fırlatabilirseniz, fırlatma sırasında vücudunuzun bir kısmı kapanacak ve daha küçük bir hedef olacaksınız. Bir kayanın, bir ağacın veya bir çalının arkasına saklanabilirsiniz.

Balonları yakala

Rakibinizi sersemletmenin en iyi yolu, her tarafınızı ıslatacağını düşündükleri bir balonu yakalamaktır. Yakaladığınız balonu rakibe geri fırlatmak epey sinir bozucu olsa gerek. Rakibiniz su bombaları olarak bilinen su savaşları için tasarlanmış balonlar atıyorsa, daha sert bir dış cepheye sahip olacaklar ve yakalamaları çok daha kolay olacak. Daha ucuz parti balonlarıyla savaşıyorsanız, onları yakalamaya çalışmaktan kaçınmak isteyebilirsiniz, çünkü daha kolay kırılırlar. Yakalayamazsanız, gelen bir balona elinizle vurmak ya onu saptırabilir ya da vücudunuzdan uzaklaştırabilir, böylece kıyafetleriniz ıslanmaz.

Dizlerinizi eğik tutun

Dizlerinizi hafifçe bükerseniz, gelen balonları daha kolay eğebilir ve atabilirsiniz.

Doğru kıyafetleri giyin

Temelde bir miktar suyun size ulaşması kaçınılmazdır. Islanmayı umursamadığınız kıyafetler giydiğinizden emin olun. Kuruması zor olabileceğinden ayakkabı ve çorapları çıkarmak da iyi bir fikirdir.

Tutuşunuzu mükemmelleştirin

Bir su balonunu çok sıkı tutmak, elinizde patlamasına neden olabilir. Fakat gevşek bir kavrama da fırlatma doğruluğuna zarar verebilir. Suyun balonda hareket edeceğini unutmayın. Balonu idare etmekte güçlük çekiyorsanız, elinizi balonun altında tutmak ve mancınık gibi yukarı doğru fırlatmak yardımcı olabilir.

Beklenmedik hedefleri vurun

Eğer size bakmıyorlarsa, tepki veremezler ve kolay bir hedef olurlar. Başkalarına balon fırlatan insanları arayın, böylece onları gafil avlayabilirsiniz.

Sahte birkaç atış yapın

Sahte atışlar rakiplerinizin balonu çok erken atmasını sağlayabilir. Hemen sonra onları daha kolay vurabilirsiniz. Çok fazla sahte atış yapmak, rakiplerin rahatsız olmasına ve sizi hedef almasına neden olabilir. Rakibinizin merkezini hedefleyin. Midenin hemen üzerine nişan alın. Atışınız mükemmel değilse bu nokta size en geniş hata payını verecektir.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu