Hayvanlar

Senegal Papağanı Özellikleri Nelerdir?

Diğer papağan türlerine göre daha sessiz olan Senegal Papağanı özellikleri itibariyle nasıldır?

Senegal papağanları sıcak ve sadık kişilikleri için sevilirler. Papağanlar arasında eğitimi nispeten biraz daha kolaydır. Senegal papağanının etrafında olmak eğlencelidir ve diğer papağanlardan daha ucuzdur. Yaşam tarzınızı ve evinizi değerlendirerek ve Senegalleri diğer papağan türleriyle karşılaştırarak bir Senegal papağanının sizin için uygun olup olmadığını anlayabilirsiniz.

Senegal Papağanı İçin Boş Zamanınız Var mı?

Papağanlar dikkat gerektirir. Günlük sosyal etkileşime ve her gün kafeslerinin dışında vakit geçirmeye ihtiyaç duyarlar. Özellikle Senegal papağanları sadece bir kişiye bağlanabilir ve diğer insanlara pek ilgi göstermez. Bir Senegal ile bağlantı kurmadan önce, onlara her gün biraz zaman ayırabildiğinizden emin olun.

Papağanınızı ilk kez eve getirdiğinizde, kuşunuzla günde en az 2-4 saat geçirmeyi planlayın. İlk eğitim döneminden sonra, kuşunuzla günde 1-3 saat geçirmeniz gerekir.

Senegal Papağanı Sık Sık Ele Alınabilir

Sık sık ele almak istiyorsanız bir Senegal papağanı sizin için uygundur. Senegal papağanları tutulmaktan ve oynamaktan gerçekten keyif alır. Eğer idare edebileceğiniz ve etkileşimde bulunabileceğiniz bir kuşunuz sizin için eğlenceli görünüyorsa (ve bunu her gün yapmak için zamanınız varsa), bir Senegal papağanı sizin için iyi bir seçimdir.

Senegaller favori insanlarıyla takılmayı sever. Omzunuzda otururken siz ne yaparsanız yapın mutlu olacaklar.

Birebir İlişkiyi Severler

Senegal papağanları sadece bir insanla derin bağ kurmasıyla bilinir. Bu, oldukça sadık bir arkadaşınız olacağı anlamına gelir, ancak aynı zamanda her gün kuşla kaliteli zaman geçiren kişi olmanız gerektiği anlamına da gelir. En sevdikleri kişiden ilgi görmezlerse Senegaller kendilerini kederli ve hatta depresyonda hissedebilirler.

Senegal Papağanı Kaç Yıl Yaşar

Senegal papağanları uzun süre yaşayabilir. Esaret altında, çoğu Senegal 30-50 yıl yaşar. Bu, hayatınızın önemli bir bölümünü papağanınızla paylaşacağınız anlamına gelir! Önümüzdeki 5, 10 veya 20 yıl boyunca nerede yaşamayı beklediğinizi düşünün. Bu tür uzun vadeli bir taahhütte bulunmaya hazırsanız, bir Senegal papağanı edinmeye hazır olabilirsiniz.

Örneğin, Senegal papağanları her zaman çocuklarla geçinmez, bu nedenle yakında bir aile kurmayı planlıyorsanız sizin için en iyi evcil hayvan olmayabilir.

Senegal Papağanı Kafesi

Senegal papağanlarının geniş kafeslere ihtiyacı vardır. Kafesleri sıcaklık değişikliklerinden (açık pencereler, klimalar veya ısı kanalları gibi) ve güçlü kokuları (yemek kokuları, garaj dumanları, şömine dumanı, sigara dumanı veya parfüm gibi) uzağa yerleştirmek için iyi bir alanınız olduğundan emin olun. Ayrıca, kafesi salonun merkezi bir yerine koymaya çalışın. Böylece gün boyunca kuşla etkileşime geçebilirsiniz.

Bir Senegal için minimum kafes boyutu 50 cm uzunluğunda, 50 cm derinliğinde ve 70 cm yüksekliğinde olmalıdır. Daha büyük olması her zaman için daha iyidir. Senegal papağanları çok zeki olduğu için kaçamayacağı bir parmaklık aralığı olmalıdır. 2 cm idealdir.

Senegaller Çocukları Pek Sevmez

Ne yazık ki, Senegal papağanları çocuklar için en iyi kuşlar değildir, hatta ısırmaya bile çalışabilirler. Evde küçük çocuklarınız varsa, Senegal papağanı en iyi seçim değildir.

Senegal Papağanı ile Diğer Papağanların Karşılaştırması

Genel olarak konuşursak, papağan kuş deneyimi olmayan biri için en iyi seçim değildir. Bu kuşlar rehberlik, sınırlar ve eğitim gerektirir. Uzman olmasanız bile daha önce herhangi bir kuş beslediyseniz bir Senegal’i idare etmek biraz daha kolaylaşabilir.

Unutmayın ilk kez kuş besleyenler için kanarya, muhabbet kuşu veya ispinoz daha iyi bir seçimdir.

Senegal Papağanı Fiyatı

Papağanlar egzotik kuşlar olarak kabul edilir ve bu nedenle pahalı olabilir. Neyse ki, papağanlar arasında Senegaller en uygun maliyetli olanlardır. Bir Senegal Papağanı fiyatı muhtemelen Afrika grisi veya kayık papağanına göre daha uygun olacaktır.

Senegal papağanları öncelikli olarak sıcak kişilikleri, eğitim kolaylıkları ve daha ucuz fiyatları nedeniyle ilgi görür. Görünüşleri için tercih edilmezler. Bu kuşların hala parlak renkli tüyleri olmasına rağmen, bir kayık papağanın aynı gösterişli / egzotik güzelliğine sahip değillerdir. Gösterişli tüyler sizin için büyük bir şey değilse, bir Senegal mükemmel bir seçim olabilir.

Senegal Papağanı Daha Sessizdir

Senegal papağanları daha sessiz papağan türleri arasındadır. Genellikle çığlık atmazlar. Bunun yerine, çoğunlukla ıslık çalarak ses çıkarırlar. Bir dairede yaşıyorsanız veya çok gürültülü bir kuşa ev sahipliği yapamayacağınız herhangi bir durumda Senegal papağanı sizin için iyi bir seçim olabilir.

Senegal Papağanı konuşur mu?

Senegaller papağan dünyasının en yetenekli “konuşmacıları” değildir, ancak konuşmak üzere eğitilebilirler. Senegaller düzinelerce kelime öğrenebilir.

Son Not: Bütün kuşlar gürültü yapar. Senegaller sessiz değildir, diğer papağan türlerine göre daha sessizdir.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu