Eğitim

ÖSYM Gis Şifresi Nereden Alınır?

ÖSYM sınavlarında görev almak isteyenlerin GİS sistemine kayıtlı olmaları gerekiyor. GİS'e kayıt için ÖSYM bürosu bulunan okullara başvuru yapabilirsiniz.

GİS şifresi, ÖSYM tarafından yapılan sınavlarda görev alabilmeniz için size kayıt imkanı sağlayan sistemdir. ÖSYM GİS şifresi, görevli işlemleri sistemidir. GİS şifresi almak için GİS sistemine kayıt oluşturmanız gerekmektedir. İlköğretim, orta öğretim, üniversite sınavlarında görev almak isteyenlerin GİS sistemine başvuru yapması gerekir.

ÖSYM GİS Şifresi Nereden Alınır?

GİS şifresi almak için ÖSYM bürolarına ya da ÖSYM bürosu bulunan okullara başvuru yapabilirsiniz. Başvuru yapmaya giderken, okul iletişim bilgileri, IBAN numaranız, e-mail adresiniz ve nüfus cüzdanınızı yanınızda götürünüz. Başvuru esnasında ÖSYM bürosunda fotoğrafınız çekilecektir. Başvuru tamamlandıktan sonra görevli size şifreyi direkt olarak verecektir. Verilen şifre, sisteme giriş yapabileceğiniz ilk şifredir. Size verilen şifreyi ilk girişinizi yaptıktan sonra sistemden değiştirmeniz güvenlik açısından önemlidir. Şifrenizi yeniledikten sonra görev almak istediğiniz okulu seçmeniz gerekir. Okul seçtikten sonra görev gelmesini bekleyeceksiniz. Görev verildiğinde bu sistem üzerinden öğrenip, görev kağıdınızın çıktısını alarak görev yerinize gitmeniz yeterli olacaktır.

GİS Şifresi Edinme

GİS şifresinin nasıl alındığını yukarıda anlatmıştık. Bazı durumlarda şifrenizi unutmasanız bile GİS sistemine giriş yapamayabilirsiniz. Birçok kişi okul değişikliği yaptığında görevi pasif hale gelir. Okul değişikliği yapan kişilerin ÖSYM bürolarına tekrardan başvurması gerekmektedir. Aksi takdirde sistemden yararlanamazsınız.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu