Maldivler Hava Durumu

Maldivler’de tatilinizi yağışların miktarına göre ayarlayabilirsiniz. Maldivler hava durumu genellikle yılı üç bölüme ayırarak sınıflandırılır. Yağışlı aylarda kalabalıklar biraz azalsa da yağışlar tatilinizi engellemeyecek yoğunlukta olur.

Ocak – Nisan Dönemi: Bu dönemde Maldivler hava durumu çok az yağmurlu ve sıcak olur. O yüzden ocak-nisan arası Malidvler’in en yoğun sezonudur. Okyanus suları da bu dönemde sakin ve berraktır. Deniz, kum, güneş üçlüsüne ek olarak şnorkelle dalış için de ocak nisan dönemi bulunmaz bir fırsat.

Mayıs – Eylül Dönemi: Maldivler’in yağışlı dönemi mayıs ve eylül ayları arasıdır. Ancak tekrar hatırlatmakta fayda var. En yağışlı sezonda bile Maldivler’de turizm durmaz. Bu dönemde havadaki nem oranıyla birlikte yağmur da artar. Ancak adalar çok alçakta olduğundan yağmur bulutlarının gelmesi ve gitmesi bir olur. Daha az kalabalıklar ve talep biraz azaldığı için daha uygun fiyatlar için mayıs – eylül dönemi idealdir.

Ekim – Aralık Dönemi: Yağmurlar ekim ayında sona erdiği için Maldivler hava durumu bu dönemde sıcak ve kuru havaya geri döner. Hava sıcaklıkları 20 ile 30 arasında değişir. Seyahat için en popüler ikinci dönemdir.

Maldivler Hakkında

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu