Spor

Koşu Bandı Nasıl Seçilir?

Bir koşu bandı satın almayı planlıyorsanız, sizin için mükemmel bir koşu bandı seçtiğinizden emin olmak için dikkate almanız gereken birkaç faktör var.

Bazı koşu bantları özel koşucular için güçlü motorlar içerirken, diğer koşu bantları kilo vermeye odaklanmak isteyenler için kalp atış hızı monitörleri sağlayacaktır. Ayrıca, eğlence veya karmaşık programlanabilir egzersiz rutinleri gibi ek özellikler içeren bir koşu bandı satın almak da isteyebilirsiniz. Mükemmel koşu bandını nasıl alabileceğinizi öğrenmek için okumaya devam edin.

Koşucular için Mükemmel Koşu Bandı Özellikleri

Hızlı aralıklı antrenman için saatte 16 km hıza ulaşabileceğiniz bir koşu bandı satın alın.

Kuvvet antrenmanı ve yokuş yukarı koşma için 12 dereceye kadar eğimli bir koşu bandı satın alın.

Yokuş aşağı koşu ve kuvvet antrenmanı için en az 2 veya 3 derece azalan bir koşu bandını düşünebilirsiniz.

Koştuğunuz mesafeyi, hızınızı, temponuzu ve hedeflerinizi takip etmek için geçen süreyi gösteren ayrıntılı bir konsola sahip bir koşu bandı satın alın.

Yüksek beygir gücüne sahip motorlara sahip koşu bandı arayın; daha düzgün ve sürekli kayış hareketi için uygun beygir gücü 2,5 ila 3,0 arasındadır.

Uzun koşu yollarınızı desteklemek için en az 1,40 m uzunluğunda banda sahip bir koşu bandı seçin.

Ayrıca, koşu bandınızda sürekli olarak koştuğunuzda oluşacak sürtünmeyi en aza indirmek için yağlayıcı ile önceden işlemden geçirilmiş bir güverteye sahip bir koşu bandı aramak isteyebilirsiniz.

Yürüyüş için Mükemmel Koşu Bandı Özellikleri

Sadece hızlı tempoda yürümeyi planlıyorsanız, saatte maksimum 12-13 km hıza ulaşabilen bir koşu bandı satın alın.

Dışarıda yürüyüşü simüle etmek için sağlam bir güverteye sahip bir koşu bandı satın alın.

Sırt problemlerinizden veya ağrılı eklemlerden muzdaripseniz, güvertesi küçük bantlar sıkıntı yaratabilir.

Ortalama 1,5 ile 2,0 beygir gücü arasında olan bir koşu bandı seçin, çünkü yürüyüş motorda koşmaktan daha az stres yaratır.

Yürüme adımlarınıza göre en rahat hissettiğiniz, minimum 1.40 m uzunluğunda ve minimum 45 cm genişliğinde güverte içeren bir koşu bandı satın alın.

Kilo Kaybı için Mükemmel Koşu Bandı Özellikleri

Egzersizinize yardımcı olması için dahili bir kalp atış hızı monitörüne sahip bir koşu bandı satın alın.

Koşu bandına yerleştirilmiş birkaç farklı kalp atış hızı monitörü tipi vardır; egzersiz sırasında tutabileceğiniz gidon sensörleri, parmağınıza takılan parmak ucu monitörü ve kablosuz göğüs kayışları dahil.

Hız ve eğimli esnek bir koşu bandı satın alın, böylece antrenmanlarınız daha yoğunlaştıkça ve daha uygun hale geldiğinizde her özelliği artırabilirsiniz.

Saatte maksimum 16 km hız ve maksimum yüzde 10 eğim ile bir koşu bandı seçmek isteyebilirsiniz.

Tüm egzersiz ve kilo kaybı metriklerinizi görüntüleyecek bir konsolla bir koşu bandı satın alın; yakılan kaloriler, mevcut hızınız, kalan mesafe ve kalan süre veya geçen süre gibi.

2.0 beygir gücünden başlayarak aralıklı antrenmanınızı ve hız esnekliğinizi destekleyebilecek güvenilir bir motora sahip bir koşu bandı satın alın.

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu