Sağlık

Hasta Değilmiş Gibi Davranmak

Örneğin iş görüşmesine gitmek zorundaysanız hasta olduğunuzu gizlemek isteyebilirsiniz. İşte hastalığı gizleme yöntemleri.

Uygulama son derece sağlıksız olsa da yatakta kalamayacağınız durumlar herkesin başına gelebilir. Neyse ki, hasta değilmiş gibi davranıp hala taahhütlerini yerine getirmen için yapabileceğin şeyler var.

Sağlıklı Gibi Davranmak

Herkesin hasta olmadığınızı düşünmesini istiyorsanız, enerji seviyenizin normal görünmesi önemlidir. İnsanları iyi olduğunuzu düşünmeleri için kandırmanın kolay bir yolu, sağlıklı bir enerji seviyesini korumaktır. Her şeyi coşkuyla söylemeye çalışın ve mırıldanmaktan uzak durun.

Sesinizin tonunun ve perdesinin farkında olun. Boğaz ağrısı olması bunu zorlaştırabilir, ancak monoton konuşmaktan kaçının.

İnsanlar size bir şeylerin yanlış olup olmadığını sorarsa mazeret gösterin. Birisi sizinle ilgili bir sorun olduğunu fark ederse, sorularının yönünü değiştirmek önemlidir. Kötü hava koşullarını, arabayı veya toplu taşımayı, iş yerini veya başka bir kişiyi suçlayabilirsiniz. Zararsız ve inandırıcı bir şey düşünün.

Hasta mısınız?

Fiziksel aktivitenizi en aza indirin. Gerekmiyorsa fiziksel çaba sarf etmeyin. Sağlıklı gibi görünmenize yardımcı olsa da, hasta olmak fiziksel bir zarar verebilir ve dayanıklılığınızı yıpratır ve zamanla daha da kötü hissetmenizi sağlar.

Birisi sizden bir şeyleri taşımanıza yardım etmenizi isterse, onlara sırtınızı incittiğinizi veya dizinizin kötü olduğunu söyleyip ondan kurtulun. Yorgun hissediyorsanız bir mola verin ve hemen duş alın.

Hasta Olsanız da Gülümseyin

Normalde pozitif bir kişi olmasanız bile, gülümsemek ve olumlu davranmak insanları hasta olmadığınızı düşünmeleri için kandırır. Gülümsemek de gün boyunca kendinizi daha iyi hissetmenizi sağlayabilir. Ne kadar olumlu olursanız, diğer insanlarla olan etkileşimleriniz o kadar iyi olur.

Hastalık Belirtilerini Azaltma

Baş ağrısı için bir Aspirin, ibuprofen veya naproksen satın alın. Bir baş ağrısı sizi gözle görülür bir şekilde rahatsız ettiğinde hasta olduğunuz belli olabilir. Eğer varsa, baş ağrınızı azaltacak reçetesiz ilaç satın alarak bunu önleyin. Bazı Aspirin veya asetaminofen, tipik aspirinden daha etkili olabilecek kafein veya yatıştırıcı içerir.
 
Soğuk algınlığı semptomlarını azaltmak için reçetesiz satılan öksürük ilacı alın. Çoğu eczanede reçetesiz öksürük şurubu veya öksürük ilacı satın alabilirsiniz. Bu ilaçlar burun akıntısı, tıkanıklık veya balgam veya mukus birikimi gibi yaygın soğuk algınlığı semptomlarını azaltır. Sürece yardımcı olmak için ilacı aldıktan sonra bir bardak su içtiğinizden emin olun.

Reçetesiz satılan birçok ilaç birden fazla semptomu azaltır. Tüm belirtilerinizi değerlendirin ve onlara en uygun ilacı seçin.

Antihistaminikler saman nezlesinin etkilerini azaltır ve burun akıntısı ve hapşırma gibi diğer soğuk algınlığı semptomlarını da azaltabilir.

Mide ağrınız varsa Emetrol kullanın. Emetrol, bulantıyı viral veya bakteriyel bir enfeksiyondan önlemek için kullanılan bir ilaçtır. Gün içinde kusmanız gerekebileceğini düşünüyorsanız bunu alın. Şeker hastalığınız varsa, şeker içerdiği için Emetrol kullanmamalısınız.

Öksürük damlaları boğaz ağrısını azaltabilir ve öksürmenizi önleyebilir. Hastalığınızı belli etmekten kaçınmak için, bunları paketlerinde belirtildiği gibi gün boyunca düzenli olarak alın. Sert şeker de alternatif olarak kullanılabilir.

Tıkalı burun için burun spreyi kullanın. Tuzlu spreyler burun tıkanıklığını giderebilir. Kullanmadan önce daima burnunuzu üfleyin. Bunları etkili bir şekilde kullanmak için başınızı geriye doğru eğin ve solüsyonu her burun deliğine püskürtün. Paket üzerinde belirtilen şekilde kullandığınızdan emin olun. Muhtemelen gün boyunca bir kereden fazla püskürtmeniz gerekecektir.

C Vitamini ve Ekinezya gibi alternatif tedaviler kullanın. Soğuk algınlığı başlamadan önce C vitamini almak hastalığınızın süresini azaltabilir.

Ağır bir mikrop ortamında çalışıyorsanız, ihtiyatlı önlemler almak iyi bir fikir olabilir. Ekinezya da benzer bir etkiye sahiptir ve soğuk algınlığı semptomlarının süresini azalttığı ve bağışıklık sistemini güçlendirdiği gösterilmiştir. Ekinezyayı soğuk algınlığı başlamadan önce almak, hastalanma ihtimalinizi % 58’e kadar düşürebilir.

Kafein için

Hastalandığınız, genellikle enerji seviyenizi ve ruh halinizi etkileyebilir. Halsiz hissetmeyi önlemenin bir yolu gün boyunca biraz kafein içmektir. Çok fazla kafein ise sizi endişelendirebilir. Her şeyi ölçülü yapın.
Tipik kafeinli içeceklerden hoşlanmıyorsanız, buğday çimi suyu veya yeşil çay alternatif olarak kullanılabilir.

Hasta görünmekten kaçınmak için gözünüzün altında koyu halkalar varsa kapatıcı kullanabilirsiniz. Soğuk yaralar veya lezyonlar gibi şeyleri de kapsayacak şekilde makyaj yapın. Cilt tonunuza uygun makyaj yaptığınızdan emin olun.

Daha Fazla Göster

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu