Dekorasyon

Duş Seti Nasıl Değiştirilir?

Duş setleri kullanıma bağlı olarak deforme olabilir. Deformasyon sonucu duş ahizeleri suyu eşit miktarda dağıtamaz ya da suyun akışını sağlayan hortumda zamanla delik oluşabilir. Bu da duş takımından istenilen su akışının oluşmasına engel olur.

Duş seti malzemeleri genelde bütün olarak satıldıklarından değiştirilmeleri gerekir.

Duş ahizesinin başlığı kırık ve suyun akışını sağlayan hortumda delik var. Önce musluk açılarak hortum kontrol edilir. Su delik olan yerden kaçırıyor. Duş ahizesi de aşağı alınarak kontrol edilir. Ahize etrafındaki kırılmalar suyun az ve biçimsiz akmasına neden olur.

Duş hortumu aşağıdaki rekorundan yavaşça gevşetilip sökülür. Ahize de aynı şekilde rekoru gevşetilip yerinden sökülür. Sıra yeni duş hortumu ve ahizesinin monte edilmesinde. Yeni duş takımı hortumunun musluğa monte edilen ucuna plastik conta yerleştirilir. Su kaçırmaması için elle iyice sıkılır. Duş ahizesinin contası da yerine geçirilir. Yeni duş setinin montajı yapıldı. Sıra kontrol işleminde. Kontrol etmek için musluk açılır. Duş ahizesinden su istediğimiz gibi muntazam geliyor. Son olarak duş ahizesi yukarıdaki muhafazasına oturtularak işlem bitirilir. Artık duş seti sağlıklı bir şekilde çalışıyor.

https://www.youtube.com/watch?v=dIqUd80NV1Q&list=PLH0rzehjnXfnueDccoNVXpPIbgqZIclsp&index=19

Daha Fazla Göster

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu